16600, Чернігівська обл., м. Ніжин,
пл. імені Івана Франка, 1,
е-mail: [email protected]
(04631) 7 19 11, 7 19 51, 15 80
фото мера
Міський голова міста Ніжина
Лінник Анатолій Валерійович
Блог міського голови
фото мера
Секретар міської ради
Салогуб Валерій Володимирович
Блог секретаря ради
Статистика
  • Зараз на сайті:
    79
  • Переглядів:
    2984262
  • Візитів сьогодні:
    2775
  • Візитів всього:
    1306433
Анонси

Презентація збірника «Жінки Центральної та Східної Європи у Другій світовій війні : Гендерна специфіка досвіду в часи екстремального насильства»

17 ЖОВТНЯ О 13-00 

ауд. 212  старого корпусу  (бібліотека філ.факу)

відбудеться презентація збірника «Жінки Центральної та Східної Європи у Другій світовій війні : Гендерна специфіка досвіду в часи екстремального насильства» / за наук. ред. Гелінади Грінченко, Катерини Кобченко і Оксани Кісь (Київ, 2015).

Збірку представлятимуть:

авторка і редакторка, к.і.н., Катерина Кобченко, наукова співробітниця Центру українознавства КНУ

авторка, к.і.н., Тетяна Пастушенко, завідувачка навчальною лабораторією Центр усної історії КНУ

У збірнику наукових праць представлено розвідки українських та зарубіжних дослідниць і дослідників, в яких проаналізовано найрізноманітніші аспекти специфічно жіночого досвіду Другої світової війни на теренах Центрально-Східної Європи. Висвітлено маловивчені питання участі жінок у бойових діях та особливості перебування у військовому полоні, гендерні виміри жіночого досвіду радянського та національного підпілля, життя на окупованих територіях і примусової праці в Третьому райху, розкрито гендерну специфіку Голокосту, порушено складні питання насильства над жінками та співучасті жінок у насильстві в роки війни, окреслено проблеми повоєнних репрезентацій жіночого досвіду війни. Прагнучи вийти за рамки стереотипного бачення жінки у межах трикутника «зрадниця – жертва – героїня», вчені показують складну і суперечливу картину жіночого повсякдення у надзвичайних історичних обставинах. Поставлені завдання вирішуються з міждисциплінарних позицій, шляхом аналізу різноманітних історичних джерел, із застосуванням різних наукових підходів та методів. Збірник також дає уявлення про сучасні феміністські підходи до вивчення теми «жінка і війна». Для фахівців у галузі історії, гендерних студій, інших гуманітарних наук, а також усіх, хто цікавиться заявленою проблематикою.

Більше про збірник можна дізнатися на сайті Української асоціація дослідниць жіночої історії : http://www.womenhistory.org.ua/index.php/novi-vydannya/109-zbirnyk-statei-zhinky-tsentralnoi-ta-skhidnoi-yevropy-u-druhii-svitovii-viini-henderna-spetsyfika-dosvidu-v-chasy-ekstremalnoho-nasylstva